Close

Veganská zmrzlina

Přichystejte si veganskou zmrzlinu, která potěší vaše chuťové buňky i svědomí. Osvěžující mátová chuť vám udělá radost i v tom nejparnějším létě. A co je úžasné, tato lahůdka zaujme jak dospělé, tak i malé gurmány.

Ingredience:

Jak postupovat:⁠

  1. Do skleničky nalejte rozpuštěný kokosový olej.
  2. Otevřete lahvičku s esenciálním olejem a pomocí dřevěné tyčinky nebo párátkem namočeným do máty peprné přidejte do kokosového oleje. Důkladně promíchejte.
  3. Pokud máta není dostatečně výrazná, opakujte postup.
  4. Následně rozmixujte všechny suroviny.  Nejdříve ořechy, přidejte sušenou třtinovou šťávu, javorový sirup, ochucený olej a vanilkový lusk.
  5. Zakončete přidáním kokosového mléka a promixujte.
  6. Nakonec přidejte čokoládové kousky.
  7. Nechte směs zchladnout v lednici.
  8. Poté ji přesuňte do zmrzlinovače a nechte zpracovat do lahodného dezertu.

Pokud nemáte zmrzlinovač, není to důvod k zoufalství! Stačí přidat lžíci alkoholu do směsi, přelijte ji do menší nádoby a dejte do mrazáku. Každých 40 minut ji promíchejte vidličkou nebo ponorným mixérem. Po šesti hodinách by měla být zmrzlina hotová. Přidejte kousky čokolády a přendejte do nádoby. Dobře uzavřete nebo zabalte do potravinové fólie a nechte ještě asi 5 hodin ztuhnout v mrazáku. Před podáváním nechte asi 10 minut při pokojové teplotě.

TIP: Pro zvýraznění zeleného odstínu zmrzliny zkuste přidat lžíci zeleného ječmene, což zároveň zvýší její nutriční hodnotu.

Využijte plně všech výhod s naším zákaznickým účtem – bezplatně a bez závazků! Pro další informace o benefitech navštivte naši webovou stránku: www.eft-joga.cz/zakaznicky-ucet/

Zdroj