Položíme se na záda, paže asi 15 cm od těla na malíkových hranách. Chodidla jsou od sebe přibližně na vzdálenost dvou svých chodidel nebo o trošku méně. Když vytočíme špičky nohou k sobě dovnitř, tak by se nám měli dotknout někde nad zemí.

Budeme dělat postupně tři rotační pohyby.

První rotační pohyb je pohyb nohou, kdy s nádechem jdou nohy proti sobě špičkami a s výdechem jdou od sebe. A ty pohyby nám pohybují bederní páteří a pánví.

Druhý pohyb je rotační pohyb paží. S nádechem rotuji paže od těla, takže na konci mám stažené lopatky k sobě, ramena stažená dozadu, vyklenutou hrudní páteř. Během otáčení se mohou lokty zcela nazvednout od podložky, ale dlaně a hřbety rukou musí zůstat po celou dobu na zemi. S výdechem rotačním pohybem paží jdu zpátky k trupu, na konci výdechu mám ramena vytažená dopředu, mezi nimi propadlý hrudník, hrudní páteř na zemi.

A třetí pohyb je, že kutálíme hlavu ze strany na stranu, tak aby na konci nádechu byla brada vpravo a na konci výdechu byla brada vlevo. Tady pracujeme s oblastí krční páteře.

A princip Kája krije je v tom, že teď spojíme všechny tyhle tři pohyby, tak aby to odpovídalo plnému jógovému dechu.

Takže nadechujeme do spodních laloků plic, nohy jdou špičkami k sobě. Pak nadechujeme do středních laloků plic, paže jdou ven. Pak nadechujeme do horních laloků plic a hlava jde doprava. Vydechujeme ze spodních laloků plic a špičky jdou ven, ze středních laloků paže jdou k tělu. A nakonec z horních laloků a hlava jde do leva. Pohybu respektují posloupnost našeho nádechu a výdechu. Mohou se lehce překrývat, ale v zásadě jsou po sobě a aktivují nám postupně bederní, hrudní a krční páteř.

Účinky: odstraňuje fyzické i psychické napětí.